Безкоштовний семінар консультація
Інвестиції в нерухомість Туреччини
ctmturkey@gmail.com
b.mamedov@orkahomes.com
Замовити дзвінок
0

Оформлення угод купівлі продажу нерухомості дозволено нотаріусам у Туреччині.

У турецькому «Офіційному віснику» було опубліковано закон №31880 від 28 червня 2022 року. Він вносить суттєві зміни до чинного закону «Про нотаріат».

Передбачені новим нормативним актом поправки мають набути чинності пізніше 1 січня 2023 року. Якщо раніше здійснювати всі угоди з нерухомістю в Туреччину потрібно було безпосередньо через Кадастрове управління (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü), то тепер їх можна буде провести у будь-якого нотаріуса. На думку експертів, це спростить і прискорить оформлення договір купівлі-продажу нерухомого майна. Під час підготовки змін до закону «Про нотаріат» турецька влада керувалася позитивним досвідом інших держав у цій сфері.

Відповідно до положення після завершення обміну документами нотаріуси перевіряють записи про право власності та документи, пов'язані з нерухомістю в Туреччині, в органах земельного кадастру через інформаційну систему земельного кадастру. За результатами цієї перевірки, якщо немає юридичних перешкод для продажу нерухомості, нотаріуси підготують договір купівлі-продажу нерухомості в Туреччині та перенесуть його до інформаційної системи земельного кадастру.

Після реєстрації договору в інформаційній системі відділ земельного кадастру реєструє договір у відповідних записах земельного кадастру. У зв'язку з цим право на зміну записів у реєстрі прав власності не дається нотаріусам, а залишається за органами земельного кадастру.

Під час укладання угоди через нотаріуса її учасники звільнятимуться від гербового збору, однак мають сплатити нотаріальний збір та мито за документ про право власності. Вартість укладення угоди за новою процедурою не суттєво відрізнятиметься від вартості традиційного оформлення через кадастр безпосередньо.

Найближчим часом процедуру оформлення угод з нерухомістю за новими правилами буде остаточно відрегульовано підзаконними правовими актами Міністерства юстиції Туреччини.

Одеса
Одеса
Місце проведення
Готель Моцарт. Конференц зал
Вул. Ланжеронівська, 13/1
Час проведення
17.00
Дата проведення
21 квітня
Kyiv
Kyiv
Місце проведення
IQ Business Center
вул. Болсуновська, 13-15
Час проведення
17.00
Дата проведення
24 квітня
Харків
Харків
Місце проведення
Premier Palace Hotel Kharkiv
Пр-т. Незалежності, 2
Час проведення
17.00
Дата проведення
26 квітня
Дніпро
Дніпро
Місце проведення
Культурний центр «Мінора», конференц-зал
конференц-зал Вул. Шолом-Алейхема, 4/26
Час проведення
17.00
Дата проведення
28 квітня