Безкоштовний семінар консультація
Інвестиції в нерухомість Туреччини
ctmturkey@gmail.com
b.mamedov@orkahomes.com
Замовити дзвінок
0

Айдат (Aidat) в перекладі з турецької мови - «збори», «внески».
Айдат - це щомісячна плата за обслуговування Вашого будинку в Туреччині.

Витрати на нерухомість в Туреччині не закінчуються її покупкою. Придбане житло потрібно утримувати - оплачувати комунальні послуги, догляд за будинком і територією, роботу консьєржів, охорони і співпрацю з компанією, що управляє.

У турецькому законодавстві всі витрати на нерухомість, за винятком безпосередньо комунальних платежів, називаються айдатом. Сума айдата залежить від особливостей житлового комплексу, до якого належить квартира, і завжди розраховується індивідуально.

Можна виділити кілька основних статей витрат на утримання і обслуговування будинку:

 Витрати на утримання персоналу (зарплата, соціальний захист в Установі соціального страхування, преміальні та компенсації, формений одяг, харчування та медичні послуги)
 Витрати на технічне обслуговування (хімікати для дезінфекції та догляду за басейном; добрива для саду та інші витрати, пов'язані з квітниками, газонами, деревами; техобслуговування ліфтів; техобслуговування комп'ютерних систем і устаткування)
 Поточні витрати (щоденний вивіз сміття; електрику - освітлення місць загального користування; водопостачання - басейни, туалети, душові та інші місця загального користування; комунікації - інтернет; пальне для генераторів і транспортних засобів; канцелярські товари; послуги перекладача; страхування будинку; винагороду бухгалтера )
 Інші витрати (ремонт і будівництво, непередбачені витрати)
 Розрахунок Айдата проводиться для кожного власника нерухомості в Туреччині.

Всі статті витрат на утримання і обслуговування будинку сумуються і діляться на кількість квартир. Потім проводиться розрахунок Айдата для власників студій, апартаментів і пентхаусів.

Сума щомісячного платежу залежить від типу Вашої нерухомості, площі і від рішення зборів мешканців будинку. Наприклад, в Аланьї за студію площею 40 кв. метрів Айдат становить 25-30 євро на місяць. Айдат за апартаменти 1 + 1 площею 50 кв. метрів в Аланьї становить 30-50 євро на місяць.

Збори мешканців кожного житлового комплексу в Туреччині має право приймати рішення про підвищення або зниження щомісячного платежу, а також про оплату Айдата не в євро, а в турецьких лірах.

Слід знати про те, що суми платежів за Айдат можуть щорічно змінюватися в ту або іншу сторону (бути більше або менше) в залежності від майбутніх витрат на утримання будинку.
Якщо дому потрібен капітальний ремонт або Збори мешканців постановило замінити електрогенератор, то Ваші витрати на Айдат зростуть.

Aidat сплачується щомісяця, незважаючи на те, чи знаходиться власник в країні чи ні. Платіж можна вносити або помісячно, або наперед - відразу за кілька місяців або за рік.

При наявності заборгованості або несплаті з боку держави і обслуговуючих організацій вживаються заходи у вигляді нарахування пені, штрафів, відкриття суднових справ і відмови продовжити дозвіл на проживання до погашення всіх боргів.

Крім Айдата власник житла в Туреччині оплачує комунальні квитанції за лічильником - електроенергію та воду.

Одеса
Одеса
Місце проведення
Готель Моцарт. Конференц зал
Вул. Ланжеронівська, 13/1
Час проведення
17.00
Дата проведення
21 квітня
Kyiv
Kyiv
Місце проведення
IQ Business Center
вул. Болсуновська, 13-15
Час проведення
17.00
Дата проведення
24 квітня
Харків
Харків
Місце проведення
Premier Palace Hotel Kharkiv
Пр-т. Незалежності, 2
Час проведення
17.00
Дата проведення
26 квітня
Дніпро
Дніпро
Місце проведення
Культурний центр «Мінора», конференц-зал
конференц-зал Вул. Шолом-Алейхема, 4/26
Час проведення
17.00
Дата проведення
28 квітня